A vizuális kultúra fejlesztése a társadalmi esélyegyenlőségért és felzárkózásért transznacionális együttműködéssel
Szerződött támogatás összege: 48 446 665 Ft, vissza nem térítendő támogatás.
A projekt támoagtásának mértéke: 100%
A projekt tervezettt befejezési dátuma: 2019.10.31.
Kedvezményezett neve: Életfa Kulturális Alapítvány
A projekt tevékenységei:
Évente 6, a projekt időtartama alatt 12 műhelymunka megtartása 6 konvergencia régió különböző településein, különböző felkért szakértők bevonásával, annak érdekében, hogy minél inkább „testközelből”, és minél mélyebben ismerhessük meg a vidéki Magyarország társadalmi problémáit, és megismerhessük az azokra helyben adott válaszokat.
A két év alatt 8 tanulmányút lefolytatása, amelyeken egy-egy tágabb térség problémáit ismerhetjük meg. Mind a műhelymunkák, mind a tanulmányutak célja, hogy a bevont együttműködő partnerek tapasztalatait megosszuk, és megvizsgáljuk, mely tevékenységek, jó gyakorlatok a legalkalmasabbak arra, hogy adaptálásával hozzájáruljon az adott magyarországi térség társadalmi helyzetének javulásához.
A projekt keretében megtörténik az eredmények disszeminációja. A rendezvényeinkre meghívott magyarországi szakértők körében tréningre kerül sor, az érdeklődők számára, ahol megosztjuk gondolatainkat, elképzeléseinket, a megismert jó gyakorlatokat a vizuális művészetek közösségfejlesztő hatásáról. A bemutató után egy kerekasztal beszélgetés keretében kikérjük véleményüket az elhangzottakról, tapasztalataikról, mely visszacsatolást ad a mi tevékenységünkről is. Erre célszerűen a kutatás lefolytatása után kerül sor, annak eredményeit is felhasználva, azt ismertetve a szakemberek számára. A kutatás és összehasonlító elemzés megvalósítása a választott szakmai, szolgáltatási területen legalább két országban, országonként legalább 100-100 fős célcsoport körében valósul meg.
Célunk, hogy a partnerszervezetek saját szakmai kapcsolatrendszerüket egymással megosztva hozzájáruljanak ahhoz, hogy a résztvevő szervezetek nemzetközi szintre tudják kiterjeszteni tevékenységüket.
A projekt keretében megvalósul a kutatásról egy kutatási zárójelentés legalább 120.000 karakter terjedelemben, melyet bárki számára elérhető módon, online formában, közzéteszünk a projekt honlapján, terjesztjük már meglévő és a projekt során kialakuló kapcsolatrendszeren keresztül. További tevékenység adatgyűjtés, dokumentációs rendszer működtetése.
A program során végzett tevékenységek végrehajtásakor kiemelt figyelmet fordítunk az esélyegyenlőségi és környezeti fenntarthatósági szempontok érvényesítésének.